AKOL 


2005 yılında kurularak Kıbrıs’ta inşaat sektörü içinde yerini alan Akol İnşaat; lüks konut üretimi, üstyapı projeleri, rezidans, konut, bina, iş yeri projeleri ile adını duyurmuş, yüksek teknolojili ve muhteşem manzaralı huzurlu yaşam alanları sayesinde müşterilerine beklentilerinin ötesinde deneyimler yaşatmış; güvenli, sürdürülebilir yaşam projeleri üreterek ön planda olmuştur.
 

KKTC inşaat sektörü ile başlayan faaliyetlerini kısa sürede genişletmiş; yap-sat, gayrimenkul yatırımı, emlak yatırımı, turizm yatırımı, konut kiralama, araç kiralama, site yönetimi, serbest bölge ticareti, ecza deposu, bakım hizmetleri gibi hizmetlerle Akol Şirketler Grubu haline gelmiştir.

Akol, yıllar içinde Kuzey Kıbrıs’ta anahtar teslim konut projeleri, site projeleri, mağaza projeleri, dükkan projeleri, alışveriş merkezi projeleri, altyapı projeleri, turizm yatırımları, uluslararası ticaret gibi çok geniş bir yelpazede hizmet vermiş, projeler üretmiştir. Yaptığı çalışmalarla önde gelen Kıbrıs inşaat firmaları arasından sıyrılarak yine Kıbrıs inşaat sektörü içinde kendini kanıtlamış, halkın güven ve takdirini kazanarak “saygın, güvenilir inşaat firmaları” deyince ilk akla gelen firmalardan olmuştur.

40’ı aşkın çalışandan oluşan, teknik ve idari kadrosuyla 250 kişiye istihdam sağlayan Akol; sermayesini, makine parkını, ticaret anlaşmalarını her geçen gün arttırmakta, ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır.

“İnsan ve Yaşam” odaklı ilerleme hedefi, planlı kentleşme, doğaya ve yaşama saygı ilkeleriyle hareket eden Akol; modern yönetim anlayışı, uzman kadrosu, mükemmel ekip çalışması ile deneyimini teknolojiyle birleştirerek amacına sağlam adımlarla ilerlemeye; kalitesine kalite, başarılarına başarı katmaya devam etmektedir.